Ženy

Proč se rozpláču tak snadno?

 ·        Deprese

Deprese je porucha nálady, vyznačující se přetrvávajícími pocity smutku nebo přecitlivosti, které mohou vést k neobvyklému pláči.  Pokud brečíte častěji, než kdy dřív a máte permanentně špatnou náladu, pak byste měli pomyslet na depresi. Známky deprese zahrnují pocity smutku, beznaděje nebo prázdnoty, ztrátu zájmu, poruchy spánku a únavu.
 ubrečená žena

·        Úzkost

S úzkostnou poruchou přichází nadměrné znepokojení, podrážděnost, obtížnost se soustředit a slzy. Úzkostné poruchy jsou nejčastějším duševním onemocněním, které postihují více než 18 % populace. Pokud máte podezření, že máte pocit úzkosti, konzultujte to s odborníkem, který může doporučit terapii, léky, doplňkové léky nebo změnu životního stylu.
 

·        Ranné trauma

Ženy, které měly traumatické dětství nebo zažily extrémní traumatické příhody, budou plakat častěji, než kolik považujeme za normu. Je to proto, že jejich nervový systém zažívá trauma, nebo úzkost se stejnou somatickou reakcí, bez ohledu na to, jak traumatická je událost skutečně.
 pláč dívky

·        Stres

Je těžší překonat smutek, úzkost, špatné zprávy nebo něco, co vás znepokojuje, když jste vystresovaní. Stres také zvyšuje hladinu kortizolu a může zapříčinit hypersenzitivitu a vystupňovat reakce na náročné nebo stresující situace.
 

·        Osobnost

Každý má svou vlastní jedinečnou osobnost, což je vaše sbírka chování a vlastností. Biologické rozdíly ve struktuře mozku a fyziologii, mohou mít vliv na vaši osobnost a citlivost, která by mohla vést k častějšímu pláči.  A někteří lidé mají mnohem citlivější osobnost než jiní. Vysoce citlivá osoba je citlivější na své okolí a na pocity ostatních lidí, jsou více ovlivňováni postoji a připomínkami ostatních.
 

·        Hormony

Hormony ovládají tělesné funkce, jako je hlad, reprodukce, emoce a nálada. Cokoliv, co způsobuje změnu hormonů, jako je premenstruační doba, poporodní doba nebo menopauza, může způsobit, že jsou ženy citlivější a rozpláčou se snadněji.

Proč se rozpláču tak snadno?
4.4 (88%)5