Nákupy

Pořizujeme si štěňátko

Veterinární péče

I kdyby váš mazlíček ani jedenkrát nezastonal, k veterináři s ním čas od času muset budete – už jen kvůli povinnému očkování. Může se ale stát, že vašeho nového kamaráda potkají nějaké ty zdravotní problémy už ve chvíli, kdy si ho přinesete domů – přece jenom to pro něho bude velký stres a ten si často „odskáčeme“ i my lidé. Proto byste měli mít „svého“ odborníka vybraného už dopředu. Můžete dát na rady a zkušenosti známých nebo se řídit dostupností a vybrat si některého ve svém okolí. Minimálně je dobré si zjistit telefonní číslo, na kterém je k zastižení, a také rozpis ordinačních hodin.
štěně v misce.jpg
Krmivo

Není příliš moudré nakoupit pro nového člena rodiny „to nejlepší“, ať už je to podle vás cokoliv. Je dobré si uvědomit, že změna smečky je pro chlupatého kamaráda zásadní změna, takže bychom mu měli tento přechod co možná nejvíc ulehčit. Víc než značkové granule mu určitě přijde k chuti taková potrava, na jakou je zvyklý ze svého původního domova. Alespoň zpočátku bychom tak měli jeho „jídelníček“ přizpůsobit tak, aby se cítil v tomto směru maximálně komfortně. Spíš než do obchodu s krmivy bychom proto měli jít žádat o radu k chovateli, od kterého si pejska bereme. Výjimkou není ani to, že k novému pejskovi dostanete určité množství „jeho“ granulí – tak, aby měl u vás přesně to, co potřebuje a co má rád.
černý jezevčík.jpg
Pelíšek

Pelíšek jako klidné a „osobní“ útočiště bude váš pejsek potřebovat i v případě, že z něho bude beznadějný „gaučák“, se kterým se rozhodnete sdílet vlastní postel. Vlastní koutek je prostě vlastní koutek. Důraz při výběru bychom měli klást v první řadě na snadnost údržby a materiál. Je totiž pravděpodobné, že váš mazlík bude alespoň zpočátku testovat nejen pohodlí svého nového útočiště, ale i to, jak si s ním poradí jeho ostré zoubky.
hračky a miska pro psa.jpg
Jméno

Pokud se rozhodnete pro pejska s rodokmenem, nejspíš si jméno, nebo alespoň jeho „oficiální“ podobu, už přinese od majitele. Ani v takovém případě vám ale nic nebrání, abyste svého nového kamaráda pojmenovali podle svého gusta.  A je také jen na vás, jestli zvolíte klasiku nebo třeba jméno oblíbené seriálové postavy.

Pořizujeme si štěňátko
3.2 (64%)5