Ženy

Jak o dovolené nepřibrat


Plánujete dovolenou snů hodně dopředu, a už se těšíte, až vyrazíte k moři, pod stan či do hor? Ve vlastních zidealizovaných představách tam chodíte každé ráno běhat nebo plavat, jíte zdravé pokrmy a vůbec dietně nehřešíte? Realita pak ale bývá velmi často jiná, a mnohdy vás ani nenapadne sledovat složení jídla či velikost porcí, zvláště pak, když máte all inclusive. Za týden dovolené si pak přivážíte o mnoho více kilogramů, než jste si přála. Přinášíme pár tipů, díky kterým na dovolené nepřiberete.
červený meloun


1.       U jídla se kroťte


Při všem tom nepřeberném množství a pestrosti jídla se vám nejspíš nechce u stolu moc hlídat. Pokuste se alespoň kontrolovat, co si na talíř dáváte. Nejde jen o tučná jídla, ale také o velikost porcí. Začněte den s miskou ovoce nebo se sacharidy, večer už si je ale odepřete. Jezte raději častěji, ale méně, zaženete tak hlad a nesníte toho tolik najednou.  Nezapomínejte tedy na pravidelné svačiny. A v případě velké fyzické zátěži myslete na cukry. Ten najdete v jogurtu s ovocem. Základ ostatních pokrmů tvořte ze zeleninových jídel, pozor si však dejte na majonézové saláty či smetanové omáčky, které zbytečně navyšují energetickou hodnotu pokrmu.
jezení zmrzliny


2.       Po jídle jděte na procházku


K tomu, abyste zabránily nárůstu zbytečných kil, postačí jednoduchý trik. Stačí, když po obědě a po večeři půjdete alespoň na krátkou procházku. Tím rozproudíte trávení a vaše tělo lépe vstřebá živiny a zbytečně si je nebude ukládat na tuky. Pokud se vám nechce na procházku, jděte třeba plavat. Určitě ale nechoďte od stolu rovnou do postele.


3.       Pitný režim


zvláště v horkých dnech je potřeba dodržovat pitný režim, proto u sebe pořád mějte lahev s čistou vodou. Limonády a slazené džusy však pijte jen výjimečně, neboť obsahují zbytečně mnoho cukrů. Také s alkoholem buďte opatrní, namísto tvrdého alkoholu pijte raději víno nebo vinný střik.
zmrzlinový pohár


4.       Sportovní aktivity


Nebraňte se sportovním aktivitám, kterých na dovolené bývá mnoho. Nevadí, když třeba neumíte s míčem, místo házené si můžete zacvičit aerobic nebo vyzkoušet hodiny tance.